2

U20: Hát ez valami fantasztikus

kabe96 , 2009.10.17. 18:04

Zseniális az amit a magyar U20-as válogatott tagjai műveltek az egész játék, a kűzdeni tudás, az akarás... Öröm volt nézni őket. Rég volt a mi kis hazánkban ekkora foci-őrület, most jövök fel a liftel, megy közbe a Ghána meccs, erre jön egy faszik tök mosolyog, kérdezi: mennyi a meccs nem tudod, mondtam, hogy 2-1 nekik, mondja, h de jó lenne ha meglenne. Nem lett meg, de ez így is csodás. Honduras meccs kellett, nem láttam, de kellett, helyre tett minket, aztán fantasztikus második félidő a Dél-Afrikaiaknak, Németh nélkül... Megvertűk az emíreket, ahol van foci(ahogy Öcsi bács mondaná: nagy pénz, nagy foci) akármilyen megelpő is. Onnan meg, nem tudtuk kivel fogunk játszani: Brazilokkal, Csehekkel vagy a Costa Ricaiaccal, hát érvényesült a papírforma és jöttek a csehek. Húzós meccs volt nagyon, Kiss meglőtte talána VB legszebb gólját, aztán egyenlítettek. Nagyon azonos két csapat volt akkor a kettő, aztán jött a hosszabbÍtás és a vezetésük... Hát aztán Koman gyönyörű szabadrugása, ezzel lettek 11-esek.Elnézést az hozzá tartozik, hogy ekkor két fontos játékos hiányzott(Korcsmár, Debreceni). Ahol Gulácsi egyből az elsőt kifogta, 2-2-nél, Szabó Jani kihagyta, jött végül az ötödik kör, kivédte Gulácsi, majd jött Némó híresen rosssz 11-ese, Gula kifogta a hatodikat is és jött Balajti aki belőtt miket legjobb nyolcba. Már ekkor úgy voltam, de szerintem nem csak én: nagyon tehetséges generáció, köszönöm ezta csodás élményt, nincs mit vesztenünk. Az olasz meccs is hihetetlen volt, egyből az első percben tizenegyes, belövi Koman, aztán kihagyjuk a helyzeteink, majd egyenlítenek... Ekkor már emberhátrányban voltak az olaszok(jogtalanul), még egy kiállítás tőlük(jogosan), majd Szekeres is ment zuhanyozni(jogtalanul), után a mesterek is a lelátóra mentek(jogtalanul), majd a hosszabbítás... Koman remek labdája után Németh: Gól! Rá egy percel Bonaventura elment 7(!) ember mellett, majd belőtte, ebben tán Gula is benne volt. Koman megint remek indítás, Németh a gyengébbik lábával:Gól! És vége lett, ekkor egyértemű volt: magyar focicsoda. Nagyobb, mint a Sisa-csapaté, itt kivertük az akkor döntős cseheket és a minket kiütő Olaszokat. Aztán Ghána, ezt nem láttam, de tudom, eltaktikáztuk, elrontottuk az első félidőt, de sebaj láttuka másodikban: tudunk küzdeni, ami itt fájhatott, az az volt, hogy a későbbi győztes nem volt jobb nálunk(főleg nem Egervári, Szekeres és Koman nélkül, nagyon fáradtan két 120 perces meccs után...). Jött két elkeseredett csapat: Magyarország-Costa Rica, két tehetséges csapat... Unalmas első félidő után, mi váltottunk nagyobb sebességre, de kihagytuk a helyzeteink és a 81. percben vezetnek. DE! van tartása ennek a csapatnak és a 90. percig, sőt tovább kkűzdött a gólért. A Futács sérülése miatt beálló Németh, akár csak az Olaszok elllen, remekül fedezte a labdát, majd remekül esett el és megint 11-es(meg egy kiállítás nekik). Koman áll oda: éssss, GÓÓÓL! Nagyon nagy élmény volt, egyből 11-esek már másodszor a tornán(a cseh meccsen volt hosszabítás is). Elsőt kapufára rugja a Costa Ricai, majd Némó... Hát megállt a vér az ereimben, mikor odaállt és mikor kihagyta, ugyan olyan rosszul rudta, mint legutóbb... De újra lövette a bíró és az bement... Hihetetlen, zseiális, majd Gula kifogta, jött Koman beéőtte a cseheknek, az olaszoknak, a bronz meccsen is belőtte, sőt Dél-Afrikának is. És kapufa, hihetelen dráma már megint ez is... Végül Gula kifogja, Varga belövi, Gula kifogja, mienk a meccs! Magyaroszág U20-as válogatottja, bronzérmes a világbajnokságon, ezt nem lehet felfogni. Majd írok még a játékosokról egyenként, az MLSZ viselkedéséről és, hogy mi lesz velük, illetve a magyar focival.